Home » News » Newsflash » VI Dwubój Pływacki – Borki 2010

VI Dwubój Pływacki – Borki 2010

W niedzielę, 4 lipca 2010 r. w Swolszewicach Małych nad Zalewem Sulejowskim odbył się VI Dwubój Pływacki – Borki 2010. Organizatorem zawodów był WOPR w Tomaszowie Maz. we współpracy z: Urzędem Miasta Tomaszowa Maz., Starostwem Powiatu Tomaszowskiego oraz Ceramiką Paradyż. Do rywalizacji stanęło 28 zawodników, którzy przyjechali do Borek z Warszawy, Zgierza, Rawy Maz., Łaska, Płońska oraz Tomaszowa Maz. Najstarszym z nich był 73-letni Ryszard Sielski – rekordzista świata i multimedalista na zawodach międzynarodowych w ratownictwie wodnym. Natomiast najmłodszą zawodniczką była 14- letnia Aleksandra Szymczyk. Warunki sprzyjały rywalizacji, pogoda była świetna, woda czysta, a widzowie przybyli tłumnie. Zawodnicy mieli do pokonania dwie konkurencje: pływanie długodystansowe (zależnie od kategorii wiekowej: open mężczyzn – 2900 m, open kobiet – 2000 m, junior chłopcy do lat 16 – 1000 m, junior dziewczęta do lat 16 – 1000 m oraz masters powyżej 50 lat – 1000m) oraz wiosłowanie kajakiem ratowniczym na dystansie 200 m. Aby zawodnicy mogli zostać sklasyfikowani musieli wystartować w obu konkurencjach. O wyniku końcowym w klasyfikacji indywidualnej decydował łączny czas obu konkurencji, natomiast w klasyfikacji drużynowej suma indywidualnych czasów czterech najlepszych zawodników z drużyny. Na najlepszych pływaków czekały pamiątkowe puchary oraz cenne nagrody rzeczowe.

W kategorii open mężczyzn WOPR w Tomaszowie Maz. był bezkonkurencyjny, zajmując dwie najlepsze lokaty. Pierwszy był Paweł Sęk (54.40) przed Filipem Pełczyńskim (56.59). Trzecie miejsce zajął Bartosz Wroński (1:00.37) z WOPR w Rawie Maz.

W kategorii open kobiet pierwsza była Dagmara Malczewska (35.40) ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. Po niej kolejno dwie tomaszowskie ratowniczki: Anna Goździk (44.25) i Aleksandra Wychowałek       (46.03).

Kategorie junior zdominowali zawodnicy ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. Spośród chłopców pierwszy był Bartosz Stanielewicz (14.55). Za nim uplasował się jego brat Michał (15.00), a następnie Łukasz Stańczyk  (16.15). Dziewczęta zajęły kolejne miejsca na podium: 1. Alicja Michalak (16.12); 2. Aleksandra Szymczyk (18.42); 3. Katarzyna Maciejewska (19.04).

Z kolei kategoria masters należała do warszawiaków. Pierwszy był Ryszard Sielski, a za nim uplasowały się: Beata Trochim i Alina Kraśniewska.

Drużynowo pierwsze miejsce podium należało do WOPR Zgiersko – Łęczyckiego, drugie do gospodarzy imprezy – WOPR w Tomaszowie Maz., trzecie natomiast do WOPR w Rawie Mazowieckiej.