Home » News » Newsflash » Grand Prix w Żyrardowie

Grand Prix w Żyrardowie

W dniu 16. marca 2013 roku w Żyrardowie odbyła się I edycja tegorocznego Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. WOPR w Tomaszowie Maz. na tych zawodach reprezentowali juniorzy – Bartek Żyrek i Wiktor Daroch oraz młodzik – Michał Żyrek. Na zawodach najlepiej zaprezentował się Michał. Mimo, że był najmłodszym startującym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej zdobył dwa medale. W konkurencji 50 m ratowanie w płetwach wywalczył srebro z wynikiem 0:37,46, natomiast na 25 m holowanie manekina zdobył brąz z wynikiem 0:24,18. W klasyfikacji indywidualnej Michał zajął 3. miejsce z sumą 717,81 pkt. Wiktor i Bartek od tego sezonu zaczęli startować w juniorach – starszej niż dotychczas kategorii wiekowej (16-18 lat). Trudno było im walczyć o medal ze starszymi zawodnikami. Bartek ustanawiając własny rekord życiowy w konkurencji 50 m holowanie manekina (0:37,58) zajął dopiero 9. miejsce. W rywalizacji na 100m ratowanie w płetwach był 16. (1:09,08), a na 100 m ratowanie z pasem 8. (1:06,99). Wiktor natomiast w konkurencji 50 m holowanie manekina zajął 24. miejsce (0:42,97). W wyścigu na 100 m ratowanie w płetwach był 26. (1:18,32), natomiast na 100 m ratowanie z pasem był 17. (1:12,01). „Bartek i Michał muszą się trochę wdrożyć do startów w nowej kategorii. Konkurencje odbywają się teraz na dystansach dwa razy dłuższych niż do tej pory. Mamy zamiar wzmocnić trening, aby dorównać rywalom o rok lub dwa lata starszym. Myślę, że w drugiej części sezonu chłopcy powinni się zbliżyć do podium.” – mówi Zbigniew Kozłowski trener ratowników z Tomaszowa Maz.