Home » News » Newsflash » Grand Prix w Tychach

Grand Prix w Tychach

W sobotę, 13 listopada w Tychach odbyła się VII, finałowa runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym 2010. WOPR w Tomaszowie Maz. reprezentowała najbardziej wytrwała w zmaganiach sportowych para ratowników – Filip Pełczyński i Aleksandra Wychowałek. Choć sama VII runda zakończyła się bez większych sukcesów w postaci medali, to po podsumowaniu wszystkich edycji mamy się czym pochwalić. W końcowej klasyfikacji generalnej mężczyzn Filip zajął 2. miejsce w kategorii junior i 3. miejsce w kategorii open. Natomiast w końcowej klasyfikacji indywidualnej mężczyzn nasz ratownik zajął pierwsze miejsce w konkurencjach 100 m ratownik i 100 m ratowanie w płetwach, zarówno w kategorii junior jak i open. Poniżej wyniki VII edycji Grand Prix Polski oraz podsumowanie całorocznych zmagań tomaszowskiej drużyny:

22(25) 100 m ratownik 1:30.57

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn VII Grand Prix Polski Filip zajął 7. miejsce w kategorii junior (9. open) z sumą 1 516,88 punktów. Wśród kobiet Ola znalazła się na 35. pozycji w kategorii junior (42. open) z sumą 758,33 punktów.

Podsumuwując Grand Prix Polski 2010: na siedem edycji najczęściej reprezentował nas Filip Pełczyński – 100% frekwencja. Aleksandra Wychowałek wystąpiła w zawodach 4 razy. Natomiast tylko po jednym występie zaliczyli: Dobrowolski Sebastian, Szymczak Wojciech, Dobrowolski Konrad, Staszewska Aleksandra, Goździk Anna oraz Kopeć Iga.