Home » News » Newsflash » Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

W dniach 8-9 grudnia 2012 roku w Skierniewicach odbyły się IV Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach jako reprezentanci WOPR Województwa Łódzkiego wystąpili tomaszowscy ratownicy: Wiktor Daroch, Bartek Żyrek i Paweł Sęk. Wiktor i Bartek rewelacyjnie zaprezentowali się w konkurencji rzut liną. Pokonali wszystkich rywali, a tym samym zdobyli tytuł Mistrza Polski osiągając wynik 0:12,62. Bartek świetnie zakończył wyścig na 50 m holowanie manekina zdobywając brązowy medal w kategorii junior młodszy oraz bijąc swój życiowy rekord – 0:38,22. W konkurencji 50 m ratowanie w płetwach Bartek zajął bardzo dobre 4. miejsce. Osiągnięty wynik (0:28,98) okazał się jego kolejnym życiowym rekordem. Paweł najlepiej zaprezentował się w sztafetach 4 x 50 m ratowanie z pasem i 4 x 25 m holowanie manekina, w których zdobył dwa brązowe medale wraz z kolegami ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. Indywidualnie tomaszowianin zajął 21. miejsce w konkurencjach 50 m holowanie manekina (0:37,02) i 100 m ratowanie z pasem (1:05,00), natomiast na 20. lokacie uplasował się w wyścigach na 100 m ratowanie w płetwach (1:05,35) i 100 m ratowanie kombinowanie (1:19,57). W klasyfikacji generalnej mężczyzn reprezentacja WOPR Województwa Łódzkiego zajęła drugie miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej drużyn – trzecie.