Home » News » Newsflash » IX Maraton Pływacki – Borki 2013

IX Maraton Pływacki – Borki 2013

W niedzielę 7. lipca 2013 r. w Swolszewicach Małych nad Zalewem Sulejowskim odbył się IX Maraton Pływacki im. Błażeja Kuźmierczyka – Borki 2013. Organizatorem zawodów był WOPR w Tomaszowie Maz., Starostwo Powiatu Tomaszowskiego, Urząd Miasta Tomaszowa Maz. oraz Ceramika Paradyż. W imprezie wzięło udział 36 zawodników – ratowników, członków WOPR, wodniaków oraz amatorów pływania. Najstarszym uczestnikiem maratonu był Ryszard Sielski z Zielonej Góry (76 lat), a najmłodszym Michał Żyrek z Tomaszowa Maz. (12 lat). Tomaszowianie startowali obok zawodników z Warszawy, Radmia, Knurowa, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego, Zielonej Góry, Łodzi, Zgierza i Łęczycy. W zależności od kategorii rozegrano konkurencje na dystansie 1000, 2000 oraz 3000 m. W kategorii open kobiet triumfowała Natalia Kącka z WOPR w Tomaszowie Maz., drugie miejsce zajęła Magdalena Drab z UKS Trójka – Częstochowa, natomiast trzecia była Karolina Zajonc z WOPR Knurów. W kategorii open mężczyzn pierwsze miejsce zajął Bartosz Stanielewicz ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR, drugi był Tomasz Zając z WOPR w Tomaszowie Maz., natomiast trzeci był Piotr Maciejewski ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. Spośród juniorek najlepiej zaprezentowała się Paulina Woźniczak ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. Zaraz po niej ukończyła wyścig koleżanka klubowa Ewelina Pakuła. Trzecie miejsce zajęła Emilia Brachaczek z WOPR Knurów. W kategorii junior chłopców najlepiej popłynął tomaszowianin Bartłomiej Żyrek, drugie miejsce zajął Mateusz Forysiak ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR, natomiast trzeci był tomaszowianin Michał Żyrek. Spośród mastersów najlepiej popłynął Grzegorz Alzak z WOPR Radom, drugi był Wiktor Żyrek z WOPR w Tomaszowie Maz., natomiast na trzecim miejscu uplasował się Ryszard Sielski z WOPR Zielona Góra. Poniżej szczegółowe wyniki zawodów. Zapraszamy do galerii.