Home » News » Newsflash » X Maraton Pływacki – Borki 2014

X Maraton Pływacki – Borki 2014

W niedzielę 29. czerwca 2014 r. w Swolszewicach Małych nad Zalewem Sulejowskim odbył się X Maraton Pływacki im. Błażeja Kuźmierczyka – Borki 2014. Organizatorem zawodów był WOPR w Tomaszowie Maz., Starostwo Powiatu Tomaszowskiego, Urząd Miasta Tomaszowa Maz. oraz Ceramika Paradyż. W imprezie wzięło udział 44 zawodników – ratowników, członków WOPR, wodniaków oraz amatorów pływania. Najstarszym uczestnikiem maratonu był Ryszard Sielski z Zielonej Góry (77 lat), a najmłodszym Mikołaj Białkowski ze Skierniewic (12 lat). Tomaszowianie startowali obok zawodników z Warszawy, Radomia, Radomska, Ozorkowa, Skierniewic, Knurowa, Zielonej Góry, Konstantynowa Łódzkiego, Zgierza i Łęczycy. W zależności od kategorii rozegrano konkurencje na dystansie 1000, 2000 oraz 3000 m. W kategorii open kobiet triumfowała Anna Nita z UKS 5 Konstantynów Łódzki, drugie miejsce zajęła Ewelina Pakuła ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR, natomiast trzecia była Karolina Zajonc z WOPR Knurów. W kategorii open mężczyzn pierwsze miejsce zajął Daniel Żółtowski z WMT Warszawa, drugi był Bartosz Stanielewicz ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR, natomiast trzeci był Piotr Szewczyk. Spośród juniorek najlepiej zaprezentowała się Karolina Faszczewska z WOPR Skierniewice. Zaraz po niej ukończyła wyścig Milena Pakuła ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR, natomiast trzecie miejsce zajęła Julia Bardini z WOPR w Tomaszowie Maz. W kategorii junior chłopców wszystkie miejsca na podium należały do WOPR Skierniewice. Pierwsze miejsce zajął Juliusz Białkowski, drugie Jakub Wierzbicki, natomiast trzeci był Bartosz Karbowiak. Spośród mastersów najlepiej popłynął Grzegorz Alzak z WOPR Radom, drugi był Andrzej Księski reprezentujący Policję w Tomaszowie Maz., natomiast na trzecim miejscu uplasował się Ryszard Sielski z WOPR Lubuskie. Poniżej szczegółowe wyniki zawodów. Zapraszamy do galerii.