Home » News » Newsflash » IX Mistrzostwa Województwa Łódzkiego

IX Mistrzostwa Województwa Łódzkiego

W niedzielę, 20-go maja 2012 r. w Radomsku odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Ratownictwie Wodnym. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Do rywalizacji stanęło 89 zawodników z pięciu reprezentacji terenowych: Łódzkie WOPR, Zgiersko-Łęczyckie WOPR, WOPR Skierniewice, Powiatowe WOPR w Radomsku oraz WOPR w Tomaszowie Mazowieckim. W składzie naszej reprezentacji wystąpili: Filip Pełczyński, Kacper Pełczyński, Paweł Sęk, Tomasz Zając, Aleksandra Wychowałek, Maria Grodzka, Bartłomiej Ostałowski, Michał Żyrek, Bartosz Żyrek i Wiktor Daroch.

Czołowy zawodnik naszej reprezentacji – Filip Pełczyński najlepiej zaprezentował się w konkurencji 100 m ratowanie w płetwach zajmując 1. miejsce na podium (0:58,88). W konkurencjach 50 m holowanie manekina (0:35,80) i 100 m ratowanie kombinowane (1:18,58) wywalczył drugą lokatę, natomiast trzeci był na dystansie 100 m ratowanie z pasem ratowniczym (1:03,46). Brat Filipa – Kacper zdobył aż 3 złote medale. Szczęśliwe okazały się konkurencje: 100 m ratowanie z pasem ratowniczym (1:02,31), 50 m holowanie manekina (0:35,34) i 100 m ratowanie kombinowane (1:13,02). Paweł i Tomek byli klasyfikowani poza czołówką. Obaj dobrze popłynęli na 100 m ratowanie z pasem ratowniczym zajmując Paweł 5-tą, a Tomek 9-tą lokatę. Nasi ratownicy okazali się najlepsi w województwie w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina (1:29,98). Drugie miejsce natomiast zajęli w sztafecie 4 x 50 m z pasem ratowniczym (1:41,23). Dzięki tak imponującym wynikom po raz kolejny wygrali generalną klasyfikację drużyn męskich. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Filip zajął 2. miejsce (2304,8 pkt.), Kacper był 4-ty (2317,6 pkt.), Paweł 8-my (2155,7 pkt.), a Tomasz 11-ty (1766,5 pkt.).

Wysoki poziom sportowy zaprezentowały również nasze dwie ratowniczki Aleksandra Wychowałek (senior) i Maria Grodzka (junior). Marysia najlepiej popłynęła w konkurencji 100 m ratowanie z pasem ratowniczym zajmując 4-tą lokatę (1:21,52). Na dystansie 50 m holowanie manekina (0:49,32) i na 100 m ratowanie w płetwach (1:23,03) była 6-ta. Ola była 11-ta na dystansie 100 m ratowanie z pasem ratowniczym (1:29,01), 13-ta na dystansie 50 m holowanie manekina (0:54,53) i 11-ta na dystansie 100 m ratowanie w płetwach (1:29,25). W indywidualnej klasyfikacji generalnej kobiet 5-te miejsce zajęła Marysia (1616,0 pkt.), a 12-te Ola (1297,6 pkt.). W generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet nasze ratowniczki uplasowały się na 5-tym miejscu.

Dziewczęta wspaniale walczyły. Pozwoliło to całej tomaszowskiej drużynie zająć 3. miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej, pomimo zaledwie 6-osobowego składu naszej drużyny.

Po raz pierwszy na mistrzostwach wojewódzkich w ratownictwie wodnym rozegrane zostały konkurencje młodzików (12-13 lat) i juniorów młodszych (14-15 lat). Najmłodsi uczestnicy mistrzostw rywalizowali w dwóch konkurencjach: 25 m holowanie manekina i 50 m ratowanie manekina w płetwach. W tej kategorii jako reprezentacja WOPR w Tomaszowie Maz. wystąpili: Bartłomiej Ostałowski i Michał Żyrek. W konkurencji 25 m holowanie manekina 5-te miejsce zajął Bartek (0:26,03), Michał był 6-ty (0:26,89). Na dystansie 50 m ratowanie w płetwach Bartek był również 5-ty (0:43,02), natomiast Michał 7-my (0:43,18).

Fenomenalnie zaprezentowali się na zawodach tomaszowscy juniorzy młodsi – Bartosz Żyrek i Wiktor Daroch. Bartek zdobył podwójne złoto – w konkurencji 50 m ratowanie z pasem ratowniczym (0:30,97) i 50 m holowanie manekina (0:38,51). Natomiast w konkurencji 50 m ratowanie w płetwach był 4-ty (0:34,80). Wiktor zdobył złoto na dystansie 50 m ratowanie w płetwach (0:30,47), srebro na dystansie 50 m ratowanie z pasem ratowniczym (0:31,08), a na  dystansie 50 m holowanie manekina był 4-ty (0:45,03). Osiągnięte wyniki pozwoliły naszym ratownikom uplasować się w generalnej klasyfikacji indywidualnej na dwóch najwyższych pozycjach. Bartek zajął 1. miejsce (2097,8 pkt.), a Wiktor miejsce 2. (2067,2 pkt.). Zapraszamy do galerii.