Home » News » Newsflash » XLVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

XLVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

W dniach 15-17 czerwca 2012 r. w Drzonkowie odbyły się XLVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Na zawodach jako reprezentanci WOPR Województwa Łódzkiego wystąpili Filip Pełczyński i Kacper Pełczyński – ratownicy tomaszowskiego WOPR. Drużyna wojewódzka po raz pierwszy w historii wywalczyła w klasyfikacji generalnej tytuł Mistrza Polski. Tomaszowscy ratownicy mieli ogromny wpływ na sukces wojewódzkiej drużyny. Po zsumowaniu punktów za konkurencje indywidualne okazało się, że Filip był najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny wojewódzkiej, a Kacper trzecim w kolejności. Indywidualnie Filip najlepiej zaprezentował się w konkurencji 100 m ratowanie z pasem ratowniczym zdobywając srebro (0:57,74), natomiast na dystansie 100 m ratowanie w płetwach był 7-my (0:55,53). Poza pierwszą dziesiątką popłynął w konkurencjach: 200 m super ratownik – 12-ty (2:45,04), 50 m holowanie manekina – 14-ty (0:36,00) oraz 100 m ratowanie kombinowane – 19-ty (1:20,25). Kacper najlepiej zaprezentował się w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane zajmując 7-mą lokatę (1:11,69), a na dystansie 200 m super ratownik był 10-ty (2:44,11). Natomiast uplasował się poza pierwszą dziesiątką na dystansie 50 m holowanie manekina – 12-ty (0:35,59) oraz 100 m ratowanie w płetwach – 29-ty (1:07,09). W konkurencjach sztafetowych WOPR Województwa Łódzkiego (z udziałem ratowników z Tomaszowa) zaprezentował się na najwyższym poziomie. W konkurencji 4 x 25 holowanie manekina zdobyliśmy brąz z czasem 1:26,26. W sztafecie 4 x 50 m z pasem ratowniczym zajęliśmy 5-te miejsce z czasem 1:38,73. W indywidualnej klasyfikacji końcowej ratownicy z Tomaszowa zajęli miejsca 10 – Filip i 17 –  Kacper. „Jestem bardzo zadowolony  z wyników osiągniętych na Mistrzostwach Polski w Drzonkowie. Filip jest drugim ratownikiem z Tomaszowa, który zdobył medal na najważniejszej imprezie ratowniczej w Polsce. W ubiegłym roku jako pierwszy dokonał tego brat Filipa –  Kacper zajmując 3. miejsce w konkurencji 200 m z przeszkodami. Przed nami okres przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów w Jönköping w Szwecji, które odbędą się w dniach 16-19 sierpnia 2012 r.” – mówi trener Zbigniew Kozłowski. Zapraszamy do galerii.